Raisa & Vanessa Sason

Raisa & Vanessa Sason – Tasarımcı İkizler 

Raisa ve Vanessa Sason

Modanın baş döndüren değişkenliğine alışkın olmayabilirsiniz. Hatta moda ile uzaktan yakından ilginiz bile olmayabilir. Ancak bazı isimler vardır ki, onların tarzlarını görünce “İşte bu tam benlik!” dersiniz. Raisa ve Vanessa kardeşler, modanın o sıkıcı ve tekdüze kalıplarını yıkarak kadının gücünü dünyaya gösteriyor.

Dünya Modasında Bir Gurur

Raisa ve Vanessa Sason
1986 doğumlu tek yumurta ikizi olan Raisa ve Vanessa kardeşler İstanbul’da dünyaya gelmişlerdir. Eğitim hayatlarına İstanbul’da başlayıp Londra’da devam etmişlerdir. London College of Fashion’da Tiyatro ve Kostüm Tasarımı eğitimi aldılar.  İlköğretim eğitimine başlamadan önce resim ve heykel dersleri almışlar, ardından resme ağırlık verip Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuşlardır.
Raisa ve Vanessa ilk işlerini 15 yaşındayken çanta tasarlayarak başlamış. Lise dönemlerinde çanta tasarımı ile başladıkları moda yolculuğuna bikini tasarımı ve yurt dışında polo takımı için tasarladıkları kıyafetler ile devam etmişlerdir. Kendi markaları Raisa ve Vanessa koleksiyonunu 2011 yılından itibaren Haute Couture ağırlıklı olarak kendi markaları kurdular.
Tasarım anlayışlarını maksimalist ve cesur olarak tanımlayan kardeşler, Türk modasına dinamizm ve cesaret kattıklarına inanıyorlar.
Raisa ve Vanessa Sason

Günümüzde ise kıyafet tasarımları ile ünlülerin gözdesi haline gelen Raisa ve Vanessa kardeşlerin tasarımları, bir çok ünlü tarafından tercih edilmektedir. 

Chrissy Teigen

Raisa ve Vanessa’nın Koleksiyonundan Göz Alıcı ve İddialı Bazı Parçalar

Türk moda dünyasına yeni bir soluk getiren Raisa ve Vanessa’nın yeni tasarımlarını merakla bekliyoruz.